Atrakcje

Rewal położony w zachodniopomorskim należy do najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych. Jednym z powodów tej popularności są wspaniałe klifowe plaże, na korzyść przemawia również szereg atrakcji znajdujących się w okolicy.

Rewal posiada doskonała infrastrukturę sportową. Tuz obok nowoczesnej hali sportowej znajdują się korty tenisowe z nawierzchnią w postaci syntetycznej trawy, obok boisko do koszykówki z tartanową nawierzchnią. W środku hali znajdziemy doskonale wyposażoną siłownie oraz saune.

Rewal od wschodu sąsiaduje z Niechorzem, w którym znajduje się wyjątkowa latarnia morska. Czemu wyjątkowa? - Jest to jedyna latarnia w Polsce w której latarnik jest kobietą ;). W słoneczne dni rozciąga się stamtąd wspaniały widok na Bałtyk.

Nadmorskie miejscowości w gminie Rewal są połączone linią kolejki wąskotorowej. Przejazdzka parowozem morze dostarczyć wielu niezapomnienanych przeżyć.

Kilka kilometrow od Rewala znajduje się Trzęsacz. Jest to wyjątkowe miejsce z powodu ruiny kościółka który kiedyś stał 1,5 km od morza. Koło ruin umieszczona jest tablica informacyjna, na której można przeczytać historię kościoła oraz legendę z czasów powojennych o tym, jak rybak Kaźko wyruszył na wyprawę wojenną przeciwko Brandenburczykom i zginął na morzu, a jego ukochana Ewa z żalu umarła. Ich cienie połączą się na wieki, gdy jeszcze część klifu osunie się do morza.

Spacerując brzegiem Bałtyku przy odrobinie szczęścia możemy spotkać wylegującą się na słońcu foczkę Depkę.
? 2012 Dom gościnny Harry - Pokoje, noclegi Rewal   |   All rights reserved | 112680 osób odwiedziło tę stronę
Projekt & cms: www.zstudio.pl